Pagina 1 van 1

'Homoseksuele vogel heeft trouwe relatie'

Geplaatst: 15 aug 2011 12:38
door PietV.
http://www.nu.nl/wetenschap/2589886/hom ... latie.html" onclick="window.open(this.href);return false;

'
Homoseksuele vogels kunnen een even hechte en trouw relatie met elkaar onderhouden als heteroseksuele paartjes.


Dit blijkt uit onderzoek naar van de universiteit van Berkeley naar zebravinken, zo meldt de BBC maandag. Uit het onderzoek blijkt dat homoseksuele paartjes op een zelfde manier naar elkaar fluiten als heteroseksuele, om de band te versterken. Ook delen de homopaartjes op een zelfde manier een vogelnest als hun heteroseksuele gelijken.
Het onderzoek naar de zebravinken werd uitgevoerd door jonge mannelijke vinken groot te brengen tussen vinken van dezelfde sekse. Uit deze groep vormde ongeveer de helft een paartje.
In de tweede fase van de studie introduceerden de wetenschappers vrouwtjes in de groep. Van de acht mannetjes die al een relatie hadden opgebouwd met een vogel van dezelfde sekse, negeerden vijf de nieuwe vrouwtjes volledig.

Re: 'Homoseksuele vogel heeft trouwe relatie'

Geplaatst: 15 aug 2011 20:31
door Blues-Bob
Dit leidt onherroepelijk tot de vraag welke reden er was om anders aan te nemen. :lol:

Groet,

Bob

Re: 'Homoseksuele vogel heeft trouwe relatie'

Geplaatst: 15 aug 2011 21:05
door PietV.
Blues-Bob schreef:Dit leidt onherroepelijk tot de vraag welke reden er was om anders aan te nemen. :lol:
Dat weet bijna niemand. Maar voor een zebravinkliefhebber is dit belangrijk om te weten. Je kunt niet zomaar mannen en poppen splitsen. Je moet van te voren goed weten hoe de relaties zich hebben ontwikkeld en daarbij niet voorbij gaan aan homoseksuele vogels :wink: .