Pagina 1 van 4

Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 01:54
door XveganxchickX
Ik maak dit topic aan omdat ik altijd wel benieuwd ben naar de effort die anderen doen naar het milieu toe. Zelf probeer ik mijn bijdrage te leveren, maar er zijn vast nog dingen die ik kan bijleren.

De bedoeling van dit topic is dat we onze gewoontes en ervaringen delen.
Wat niet mijn bedoeling is, is dat we gaan discussiëren over de milieu-kwestie in het algemeen (van het genre: "is de versnelde opwarming van de aarde wel te wijten aan de mens"). Kan wsl wel op dit forum, maar dan best in een ander topic denk ik.

Dus kortom: wat doe/koop jij precies allemaal (niet) om zodoende milieuvriendelijk(er) te leven?
Shoot! ;-)

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 02:17
door kiks
Ik wil er wel aan mee doen, maar is het niet eerder iets voor de babbelbox? Weer even goed in je spiegeltje kijken kan geen kwaad.
Wat wil je lijstjes met dingen waarvan je denkt dat ze goed zijn voor het milieu?

Groet

kiks

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 02:30
door XveganxchickX
Hoi Kiks

Ik had al een pm naar Kitty gestuurd over een goed plekje voor dit topic en zij stelde hier voor, dus denk dat het wel op zijn plaats staat ;-)

Sowieso hoort dit wel bij maatschappijkritiek want enerzijds leven we in een wegwerp- en verbruiksmaatschappij waarin kopen de boodschap is, maar anderzijds worden we wel steeds herinnerd aan "het milieu" en dat we milieuvriendelijk(er) moeten leven.

En verder wat ik wil met zo'n "lijstje"? Wel zoals ik al min of meer vermeld had: we kunnen altijd van mekaar bijleren. Mss hebben mensen bepaalde vooroordelen over milieuvriendelijke gewoontes (bvb dat het niet haalbaar is of whatever) en dan kunnen we eventueel onze persoonlijke ervaringen delen zodat de "bevooroordeelde" persoon kan bijleren of mss zelfs overtuigd worden van dingen waarover hij/zij initeel twijfelde?

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 02:35
door kiks
Hoi XveganxchickX

Goed plan. (had je niet een wat makkelijker nickname kunnen nemen? Ik tik me een ongeluk) :D

Groet

kiks

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 02:37
door XveganxchickX
kiks schreef:Hoi XveganxchickX

Goed plan. (had je niet een wat makkelijker nickname kunnen nemen? Ik tik me een ongeluk) :D

Groet

kiks
Haha, zeg maar gewoon vegan hoor ;-)

Ben benieuwd wat hier uit de bus gaat komen!

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 11:37
door Ongeloveloos
XveganxchickX schreef:
kiks schreef:Hoi XveganxchickX

Goed plan. (had je niet een wat makkelijker nickname kunnen nemen? Ik tik me een ongeluk) :D

Groet

kiks
Haha, zeg maar gewoon vegan hoor ;-)

Ben benieuwd wat hier uit de bus gaat komen!
Het beste middel tegen milieuvervuiling is geboortebeperking !
Daar doe ik dan ook aan.

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 14:22
door doctorwho
Ongeloveloos schreef: Het beste middel tegen milieuvervuiling is geboortebeperking !
Daar doe ik dan ook aan.
Helaas wil deze milieuvriendelijkheid niet echt doordringen tot de massa's die het resultaat van dit gebrek aan inzicht zijn.
De economie is gericht op steeds doorgaande groei wat op zich natuurlijk niet mogelijk is. Als er een optimale situatie bestaat ofwel break even point dan kost meer groei vervolgens relatief meer. En of deze kosten nu in minder ruimte voor mensen en dieren of minder te verdelen voedsel resulteren laat ik in het midden. Feit is wel dat in een landje als nederland al lang geen sprake meer is van een haalbare ecologische voetafdruk. De winst gaat hem ook niet zitten in het eten van linksdraaiende yogurt, spaarlampen en onbespoten groenten. Er zou gestreeft moeten worden naar een stabiele mondiale bevolkingsomvang. Vanuit dat streven kan meer gericht koers gezet worden naar een evenrediger verdeelsleutel.

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 15:57
door LordDragon
-zorg voor zo weinig mogelijk afval, en als je er wel heb dan sorteer je die best goed.
-pak al eens de fiets ipv de auto.
-als je autorijd dan zo ecologisch mogelijk, studies hebben uitgemaakt dat chauffeurs met agressief rijgedrag tot 1/3 meer verstoken dan chauffeurs die rustig rijden.
-doe een extra trui aan ipv de verwarming enkele graden hoger te zetten.
-gebruik milieuvriendelijk afwas en kuisproduct.

bedoel je zo een lijstje vegan? Het zijn alvast punten waar ik op let voor mezelf.

MVG, LD.

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 23:42
door Kitty
Hou je van snelle sportwagens, en heb je er genoeg geld voor, koop dan een Karma. Volgend jaar ook verkrijgbaar in Nederland.

http://karma.fiskerautomotive.com/

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 23:48
door XveganxchickX
Jeps, klopt Lord, zo'n lijstje bedoel ik ;-)

Misschien kunnen we een "indeling" maken:

Huishoudtoestellen & electro

Verwarming

Voeding

Kledij

Verplaatsing

Poets- en wasmiddel, zeep, ...

Medicijnen en andere middelen die je tot je neemt

Afvalbeheer

Andere

Wie wil kan dit kopieren en dan eventueel "invullen".
Bij "medicijnen" kun je bvb ook de pil meerekenen.

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 24 okt 2009 23:55
door LordDragon
Kitty, leuk bakkie

en deze?

http://www.teslamotors.com/

en dit model voor nog geen 50000 euro?

http://www.teslamotors.com/models/index.php

Maar goed voorlopig allemaal nog wat te duur voor me. :)

MVG, LD.

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 25 okt 2009 00:09
door Kitty
Met een beetje geluk, mag ik in de auto die ik liet zien ooit eens meerijden. Zoonlief heeft er zijn oog op laten vallen. Dus wie weet. Wijzelf doen het met een zevenjarige Ford Scorpio, maar we rijden nog geen 5000 km per jaar, dus erg milieuvervuilend zijn we er niet mee.

Verder heb ik mijn eerste ledlamp in de keuken. Op zich bevalt die prima, al geeft hij wat diffuser licht dan een gloeilamp. Hij zou 20 jaar mee moeten gaan. Dat klinkt in ieder geval veelbelovend. Verder heb ik sommige lampen al vervangen door spaarlampen, maar alleen daar waar hun grove lelijkheid niet al te veel opvalt. Het is nog even wachten op elegantere modellen. Wij doen ook niet meer licht aan, dan nodig en laten geen licht branden waar wij niet aanwezig zijn en 's avonds gaan de meeste stekkers, ook die van de computers uit het stopcontact. En de verwarming gaat op 15 graden.
Verder doe ik aan afvalscheiding en probeer zuinig te zijn met water en elektra, ook om de kosten laag te houden.
Mijn vaatwasser en droger doe ik echter de deur niet uit. Ook kook ik elektrisch.

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 25 okt 2009 00:22
door XveganxchickX
Hier even mijn lijstje. Trouwens mensen, je kunt ook perfect opschrijven wat je momenteel (nog) niet doet maar wat je van jezelf vind dat het naar de toekomst toe wel moet "aanleren". Een soort van "goede voornemens" naar het volgende jaar toe ;-)

Huishoudtoestellen & electro

Ik heb geen: vaatwasser & droogkas.
We wassen gewoon met de hand af en de was wordt op een rekje gehangen.

Verder gebruik ik spaarlampen i.p.v. gloeilampen.

Verwarming

In het huurhuis waarin we momenteel zitten, wordt verwarmd met gas.
We zetten momenteel (en wsl nog zolang het niet vriest) slechts één kachel aan in heel het huis. Dat is waar we eten en in de keuken (die ruimtes zijn met mekaar verbonden). Als het kouder wordt dan gaan we wellicht ook wat verwarming aandoen in de living, maar we weten nog totaal niet wat. OF de gaskachel die hier staat maar omdat die op de thermostaat van die andere werkt, moeten we hem echt hoog zetten voordat ie iets afdoet. Verbruikt dit dan veel of niet?!

OF: we halen een ander kacheltje erbij, maar op wat dan?!

In de badkamer verwarmen we een half uurtje voordat we ons gaan wassen, dan gaat de kachel uit. Dit enkel wanneer het echt vriest. Nu is het wel fris maar ik stoor me er niet aan.

Voeding

We eten geen vlees, proberen inzake fruit geen voorverpakt fruit te kopen. Ik neem zelfs zakjes van thuis mee en als ik iets moet afwegen dan plak ik dat etiketje gewoon op iets anders zodat ik dat zakje telkens kan herbruiken.
Verder let ik ook wel een beetje dat ik seizoensgebonden fruit eet (streekgebonden let ik nog niet op). Ik koop dan bvb in de winter veel sinaasappelen, mandarijtjes, appels, peren, etc..., en in de zomer uiteraard zomerfruit. Maar denk dat iedereen dit wel een beetje doet.

Qua groenten ben ik schuldig: We kopen diepvriesgroentjes: dus daar zit wel veel plastiek bij.

Ik ga wel in de lente zelf wat groentjes gaan planten. Ik dacht aan simpele dingen zoals sla, tomaat, mss prei, uitjes en paprika.

Dit jaar hadden we al pompoenen waarmee ik soep & pompoenpuree gemaakt heb! Verder hadden we ook wat kruiden zoals munt, basilicum & thijm.


Kledij

Hier let ik nog niet bewust op. Als ik iets van ecologische katoen zie dat ik leuk vind, zal ik het wel kopen, maar ik let er (nog) niet bewust op.

Verplaatsing

Sowieso zijn we voor mijn vriend dicht bij zijn werk gaan huren (op 3 km afstand) zodat minstens één van de 2met de fiets kan gaan. Daarna heb ik ook een job op +/- 3 km gevonden zodat ik ook met de fiets kan gaan. Als ik al met de auto ga, dan is het ook niet ver. We verbruiken gemiddeld zo'n 1,5 tank/maand.

Poets- en wasmiddel, zeep, ...

Alles om te poetsen & wassen is van ecover.
Onze douchegel & andere lichaamsverzorgingsproducten, zijn nog niet ecologisch.

Medicijnen en andere middelen die je tot je neemt

Ik nam van men 14de de pil, maar ben daarmee gestopt om 3 redenen:
1) ik wilde die troep niet meer in men lijf
2) het wordt getest op dieren
3) die chemische brol komt ook uiteindelijk in de zee terecht.

Milieu speelt hierin dus voor mij ook een rol, al neemt het niet de hoofdplaats in. Ik gebruik nu het koperspiraaltje, dit is compleet hormoonvrij.

Dit is voor mij dé grootste opoffering geweest. Met de pil had ik geen krampen, ik wist wanneer ik mijn regels kreeg en kon dat overigens zelf bepalen. Ik had mijn regels ook niet echt fel.

Nu heb ik wél krampen, ik weet niet precies wanneer ze doorkomen én als ik mijn regels al heb, dan vraag ik me soms af hoe ik de dagen nog goed doorkom na "zoveel" bloedverlies. Echt verschrikkelijk.

Afvalbeheer

Hier wordt gesorteerd uiteraard.

Andere

Ik kan verder niet echt iets bedenken.

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 25 okt 2009 00:26
door kiks
Ter aanvulling:
stickertje op de brievenbus om foders e.d. te weren
je auto helemaal afrijden
overdag de verwarming laag houden (ik heb hem zelden boven 18 graden), trui aan
nooit meer dan voor twee dagen aan bederfelijk voedsel in huis halen
boeken uit de bibliotheek halen
alleen die boeken kopen die je wilt houden, ik sneup vaak in de kringloopwinkels
alleen de wasmachine gebruiken als die goed gevuld is
geen wasdroger
ik heb geen krant meer aangezien hij vaak ongelezen bij het oud papier ging
wie nog meer?

Groet

kiks

Re: Milieuvriendelijke gewoontes

Geplaatst: 25 okt 2009 02:09
door Ongeloveloos
XveganxchickX schreef:Hier even mijn lijstje. Trouwens mensen, je kunt ook perfect opschrijven wat je momenteel (nog) niet doet maar wat je van jezelf vind dat het naar de toekomst toe wel moet "aanleren". Een soort van "goede voornemens" naar het volgende jaar toe ;-)

Huishoudtoestellen & electro

Ik heb geen: vaatwasser & droogkas.
We wassen gewoon met de hand af en de was wordt op een rekje gehangen.

Verder gebruik ik spaarlampen i.p.v. gloeilampen.

Verwarming

In het huurhuis waarin we momenteel zitten, wordt verwarmd met gas.
We zetten momenteel (en wsl nog zolang het niet vriest) slechts één kachel aan in heel het huis. Dat is waar we eten en in de keuken (die ruimtes zijn met mekaar verbonden). Als het kouder wordt dan gaan we wellicht ook wat verwarming aandoen in de living, maar we weten nog totaal niet wat. OF de gaskachel die hier staat maar omdat die op de thermostaat van die andere werkt, moeten we hem echt hoog zetten voordat ie iets afdoet. Verbruikt dit dan veel of niet?!

OF: we halen een ander kacheltje erbij, maar op wat dan?!

In de badkamer verwarmen we een half uurtje voordat we ons gaan wassen, dan gaat de kachel uit. Dit enkel wanneer het echt vriest. Nu is het wel fris maar ik stoor me er niet aan.

Voeding

We eten geen vlees, proberen inzake fruit geen voorverpakt fruit te kopen. Ik neem zelfs zakjes van thuis mee en als ik iets moet afwegen dan plak ik dat etiketje gewoon op iets anders zodat ik dat zakje telkens kan herbruiken.
Verder let ik ook wel een beetje dat ik seizoensgebonden fruit eet (streekgebonden let ik nog niet op). Ik koop dan bvb in de winter veel sinaasappelen, mandarijtjes, appels, peren, etc..., en in de zomer uiteraard zomerfruit. Maar denk dat iedereen dit wel een beetje doet.

Qua groenten ben ik schuldig: We kopen diepvriesgroentjes: dus daar zit wel veel plastiek bij.

Ik ga wel in de lente zelf wat groentjes gaan planten. Ik dacht aan simpele dingen zoals sla, tomaat, mss prei, uitjes en paprika.

Dit jaar hadden we al pompoenen waarmee ik soep & pompoenpuree gemaakt heb! Verder hadden we ook wat kruiden zoals munt, basilicum & thijm.


Kledij

Hier let ik nog niet bewust op. Als ik iets van ecologische katoen zie dat ik leuk vind, zal ik het wel kopen, maar ik let er (nog) niet bewust op.

Verplaatsing

Sowieso zijn we voor mijn vriend dicht bij zijn werk gaan huren (op 3 km afstand) zodat minstens één van de 2met de fiets kan gaan. Daarna heb ik ook een job op +/- 3 km gevonden zodat ik ook met de fiets kan gaan. Als ik al met de auto ga, dan is het ook niet ver. We verbruiken gemiddeld zo'n 1,5 tank/maand.

Poets- en wasmiddel, zeep, ...

Alles om te poetsen & wassen is van ecover.
Onze douchegel & andere lichaamsverzorgingsproducten, zijn nog niet ecologisch.

Medicijnen en andere middelen die je tot je neemt

Ik nam van men 14de de pil, maar ben daarmee gestopt om 3 redenen:
1) ik wilde die troep niet meer in men lijf
2) het wordt getest op dieren
3) die chemische brol komt ook uiteindelijk in de zee terecht.

Milieu speelt hierin dus voor mij ook een rol, al neemt het niet de hoofdplaats in. Ik gebruik nu het koperspiraaltje, dit is compleet hormoonvrij.

Dit is voor mij dé grootste opoffering geweest. Met de pil had ik geen krampen, ik wist wanneer ik mijn regels kreeg en kon dat overigens zelf bepalen. Ik had mijn regels ook niet echt fel.

Nu heb ik wél krampen, ik weet niet precies wanneer ze doorkomen én als ik mijn regels al heb, dan vraag ik me soms af hoe ik de dagen nog goed doorkom na "zoveel" bloedverlies. Echt verschrikkelijk.

Afvalbeheer

Hier wordt gesorteerd uiteraard.

Andere

Ik kan verder niet echt iets bedenken.

Moppie, geboortebeperking is het ENIGE wat er toe doet !
Dus plant u niet voort, en zie wat een impact dat heeft.
Oh en stop met uw egoisme, en ga vlees eten !