Betreffende mobiliteit is vooral onderstaande mij uit het hart gegrepen want ik sta steeds versteld van de fiscale maatregelen op dit gebied waar vooral the happy few optimaal van kunnen profiteren. Ook is het mal dat momenteel allerlei premium merken een plug-in hybride in bestaande modellenreeks opnemen. De actieradius elektrisch is vaak te verwaarlozen en de overwegend lease en zakelijk gebruikers rijden de auto door tot de vervanger zonder ooit te stekkeren. Lichtere en zuiniger auto's zouden een veel grotere besparing opleveren. Daarnaast natuurlijk het gegeven dat onze aantallen in combinatie met groeiende vraag de kern van het probleem vormen en niet of je al dan niet op led verlichting overstapt en vervolgens met een onbezwaard gemoed naar Nepal kan vliegen om daar jezelf te ontdekken.
Bron en het complete artikel onder:„Neem mobiliteit. Hoe snel kunnen we een complete sector ombouwen die al zo lang gebaseerd is op het gebruik van verbrandingsmotoren. Wie maakt de auto van de toekomst? Google is aan het experimenteren met automobiliteit. En dan heb je Tesla, een relatief klein en nieuw bedrijfje. Ik kan me niet voorstellen dat Tesla een auto kan bouwen die 600 kilometer rijdt op één batterij, en dat de grote spelers op de automarkt dat niet zouden kunnen. Zij hebben, bij wijze van spreken, een aantal keren het totale budget van Tesla te besteden alleen voor onderzoek naar e-driving.
„Technologie is niet het probleem, maar beleid dat in het voordeel is van oude industrie, fiscale systemen die innovatie tegenhouden. En natuurlijk ook gewoon onwil en angst voor verandering.”
https://www.nrc.nl/handelsblad/2016/04/ ... er-1611605" onclick="window.open(this.href);return false;