http://buitenland.eenvandaag.nl/tv-item ... in_de_klas" onclick="window.open(this.href);return false;
Vorige week zag ik een aantal Syrische vluchtelingen in een klas, intelligente leerlingen die al een aardig woordje Nederlands spraken, die evengoed overtuigd waren dat er een complot van de Franse overheid was om de schuld van de aanslagen bij vluchtelingen te leggen.Complottheorieën in de klas zijn veel voorkomend en grijpen snel om zich heen. Hoe ga je als docent het gesprek aan? En wie zijn de mensen die belang hebben bij het verspreiden van desinformatie?
Directies en docenten maken zich zorgen. Ze zien een groeiende groep jongeren die zich hier niet thuis voelen, jongeren die bovendien allerlei problemen hebben en zich vaak op sleeptouw laten nemen door sociale media.
Hoe anders kon een Syrisch paspoort ongeschonden de aanslagen overleeft hebben? Als ze met die ideeën al naar het westen komen baart dat toch wel zorgen.