3 zetels toch.
Op deze momenten mis je Cluny's vooruitziend oog.
Verdere herindelingen berichten zie:Topics met parallel lopende soorten berichten. Maria
Moderator: Moderators
Ach, het is zo in elk geval in beeld en het is op zich prima dat deze groep zich nu ook vertegenwoordigd voelt.vegan-revolution schreef:Dat deze heulers met het islamofascisme van Erdogan nu zo groot, met 3 zetels, in de Tweede Kamer komen is voor mij een triest dieptepunt.
Als islamofascistische bewegingen in Nederland in de toekomst voldoende blijven groeien dan komt dat momentum misschien nog wel eens weerom.Rereformed schreef:Het lijkt me ook dat dit tijdstip de grote kans voor Wilders was. Het vervolg op Brexit en Trump. Maar hij faalde.
Nu zal zijn momentum voorbij zijn.
Mooi he! Dat heet nu democratie.vegan-revolution schreef:Zet daar nu tegenover dat het islamofascisme met DENK nu ook in het Nederlandse parlement vertegenwoordigd is en het "feest" is helemáál compleet.pallieter schreef:Proficiat Nederland. 1 op 8 Nederlanders volgden Wilders populisme. 13,3%! Zet dit cijfer eens naast de hoeveelheid (wereldwijde) media aandacht die man heeft gekregen.
Plat populisme heeft verloren in Nederland. En Wilders is politiek dood.
De weg van integratie is niet lang en moeilijk, er zijn mensen zat die in no-time in ons land integreren. Het kan dus wel, aan het land ligt het niet. Bij mensen waar dat niet lukt ligt het dus aan de persoon. Als je alleen maar beren op de weg ziet is plaats van kansen, gaat het nooit lukken.pallieter schreef: Dus wees eerlijk tov jezelf en kies: de lange moeilijke weg van integratie of de (vrij extreem) pragmatische weg van genocide. Andere oplossingen zijn lulkoek.
Misschien zit hier ook een verklaring in van de hoge opkomst. Dat allochtonen weinig affiniteit hebben met het heersende politieke bestel en nu iets kiezen waarvan ze meer verwachten.gerard_m schreef:
Deze mensen stemden vorige keer vooral op de PvdA. Nu zie je duidelijker hoe groot deze aanhang is. In sommige steden groter dan de PvdA. Het zijn trouwens niet alleen Turken denk ik.
Ik denk dat je daar gelijk in hebt. Dat lijkt mij een positieve ontwikkeling.PietV schreef:Misschien zit hier ook een verklaring in van de hoge opkomst. Dat allochtonen weinig affiniteit hebben met het heersende politieke bestel en nu iets kiezen waarvan ze meer verwachten.
Akkoord.pallieter schreef:Islamfascisme los je niet op met ander fascisme.
Gaat dat (in voldoende mate) werken?pallieter schreef:Dat los je op door allochtone jongeren een andere identiteit aan te bieden dan de Islam.
Wat je zegt.pallieter schreef:En nee, dat is niet gemakkelijk te realiseren.
De vraag is hierbij vooral vanuit waar verdeeldheid in de eerste plaats gezaaid wordt. De Koran is immers vrij helder over de verdeling tussen moslims en ongelovigen. Zo'n apartheidsfilosofie vraagt om een antwoord. Het probleem eerlijk benoemen en de aard ervan eerlijk onder ogen zien is toch wel het minste dat moet gebeuren, lijkt mij.pallieter schreef:populistisch geroep en verdeeldheid zaaien zal het probleem alleen maar verergeren.
De vraag is dan hoe reëel (en hoe groot) de kans is dat je die goede wil van alle kanten ooit voor elkaar krijgt.pallieter schreef:Er bestaat geen pasklare oplossing. Maar zonder wat goede wil van welke kant ook zal er geen oplossing ooit bestaan.
Dat in ieder geval zeker niet.pallieter schreef:En dat wil absoluut niet zeggen dat je de Islam moet doodknuffelen.
Hoe groot was het succes van een dergelijke aanpak ooit ergens ter wereld? Hebben we hier onmiskenbare succesverhalen van? Die omarming heeft elders in de wereld nogal eens geleid tot islamitische overheersing.pallieter schreef:dat je de allochtonen moet weghalen van de Islam door hun letterlijk te omarmen in onze maatschappij.
Denk je niet dat als Geert Wilders ook maar enigszins het idee had dat de omarmingsmethode enige succesrijke reële (voldoende grote) kans van slagen heeft dat hij dan zijn huidige manier van politiek zou bedrijven?pallieter schreef:En dat is net het tegenovergestelde van wat Wilders wil.
De vraag is wie er in de eerste plaats polariseert. De Koran bevat nogal wat polariserende elementen, dunkt me.pallieter schreef:Even stoppen met de polarisatie en elkaar als medemens behandelen.
Dat valt niet te hopen.pallieter schreef:Ik heb dit hier al verscheidene keren gesteld: het enige "harde" alternatief wat kan werken is genocide.
Is er niet zoiets mogelijk als een massaal duidelijk vertoon van publieke afkeuring ten aanzien van overduidelijke apartheidsdoctrines in de islam? En dat in plaats van een holle kreet als "de islam hoort er ook bij".pallieter schreef:De rest is simplistisch, populistisch gelul.
Die lange moeilijke weg van integratie is misschien succesvol mogelijk als er een voortdurend duidelijke en stevige oppositie is ten aanzien van onfrisse islamitische ideeën. Dat laatste is dan mijns inziens een onontkoombare voorwaarde. En als je de geschiedenis bekijkt moet je je ook afvragen : waar ter wereld werd ooit islamitische invloed succesvol teruggedrongen op geweldloze wijze? Daar valt dan misschien van te leren.pallieter schreef:Dus wees eerlijk tov jezelf en kies: de lange moeilijke weg van integratie of de (vrij extreem) pragmatische weg van genocide. Andere oplossingen zijn lulkoek.