Pagina 1 van 1

Vrouwen op SGP kieslijst?

Geplaatst: 13 okt 2012 09:42
door kiks
Zoals duidelijk mag zijn is de SGP een partij die gedoogd wordt als politieke partij, ondanks de ongrondwettelijkheid van deze partij.
Ontwikkelingen geven aan dat de SGP nu gedwongen wordt om zich aan de grondwet te houden (gerechtelijke uitspraak).
Minister Spies verwacht dat de SGP zich aan deze uitspraak zal houden.
DEN HAAG – Minister Spies van Binnenlandse Zaken verwacht dat de SGP in de eerste helft van volgend jaar besluit om vrouwen op kieslijsten mogelijk te maken. Zijn de staatkundig gereformeerden om?

http://www.refdag.nl/nieuws/politiek/op ... d_1_682677

Ik vraag me met het RD af of de partij om is en zo niet, wat de konsekwenties zullen zijn. Wat mij betreft wordt dan de SGP haar zetels afgenomen (ook op provinciaal en gemeentelijk nivo).
Het moet maar eens afgelopen zijn met deze mensenrechtenschenderspartij. Iedereen dient zich aan de wet en gerechtelijke uitspraken te houden dus ook de SGP.
Of het wat uitmaakt voor vrouwen denk ik niet. Immers, welke zelfstandig denkende vrouw wil nou bij deze partij horen?

Groet

kiks

Re: Vrouwen op SGP kieslijst?

Geplaatst: 13 okt 2012 12:56
door Maria
kiks schreef: Of het wat uitmaakt voor vrouwen denk ik niet. Immers, welke zelfstandig denkende vrouw wil nou bij deze partij horen?
Gehoord in de wandelgangen:

Er zullen vrouwen op de lijst komen.
Op moeilijk verkiesbare plaatsen.
Als toch tegen de verwachting een vrouw aan de beurt zal zijn of voldoende voorkeurstemmen zal hebben, zal de zelfstandig denkende SGP vrouw, zich alsnog terugtrekken.
Dit alles, omdat geen enkele bijbeltekst hen verbied op een lijst te gaan staan, maar wel een aantal Bijbelteksten er op zouden kunnen duiden dat de vrouw zich in het openbaar terughoudend zal opstellen en de belangrijke zaken aan hun mannen zal overlaten.
Deze tekst wordt steeds aangehaald.
1 Korintiërs 14:34
34 Zoals in alle gemeenten der heiligen moeten de vrouwen in de gemeenten zwijgen; want het is haar niet vergund te spreken, maar zij moeten ondergeschikt blijven, zoals ook de wet zegt. 35 En als zij iets willen te weten komen, moeten zij thuis haar mannen om opheldering vragen; want het staat lelijk voor een vrouw te spreken in de gemeente. 36 Of is het woord Gods bij u begonnen? Of heeft het alleen u bereikt?

Re: Vrouwen op SGP kieslijst?

Geplaatst: 20 jan 2013 12:23
door gerrit
Ze mogen dan de vrouwen wel op de kieslijst zetten, maar dat doen echt niet uit vrije wil, maar door de druk van andere partijen